Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 03.06.2011, sygn. ILPB1/415-280/11-2/AGr, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/415-280/11-2/AGr

W jaki sposób należy ustalić wartość początkową Nieruchomości (w tym wartość początkową udziału w Nieruchomości)?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2, § 6 i § 10 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 21 lutego 2011 r. (data wpływu 7 marca 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia wartości początkowej nieruchomości i udziału w nieruchomości wniesionych aportem do spółki cywilnej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 marca 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia wartości początkowej nieruchomości i udziału w nieruchomości wniesionych aportem do spółki cywilnej oraz w zakresie ustalenia kosztów uzyskania przychodów w przypadku zbycia nieruchomości i udziału w nieruchomości wniesionych aportem do spółki cywilnej.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest wspólnikiem spółki cywilnej (zwanej dalej Spółką). Drugim wspólnikiem w Spółce jest inna osoba fizyczna (żona Wnioskodawcy). Zainteresowany wniósł w 2010 r. do Spółki wkład niepieniężny (aport). Przedmiotem aportu była nieruchomość w postaci zabudowanej działki oraz udziały we współwłasności nieruchomości stanowiących działki niezabudowane (dalej łącznie jako Nieruchomości).

Przed wniesieniem aportu Nieruchomości stanowiły własność Wnioskodawcy. Prawa własności Nieruchomości Wnioskodawca nabył za fundusze własne, do majątku osobistego (rozdzielność majątkowa na podstawie umowy majątkowej małżeńskiej, udokumentowanej aktem notarialnym). Nieruchomości zaliczone były do majątku prywatnego Wnioskodawcy. Nieruchomości, które stanowiły przedmiot aportu, nie były nigdy wykorzystywane w celach prowadzenia przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej. W związku z powyższym Nieruchomości nie spełniały u Wnioskodawcy warunków do uznania ich za środek trwały, nie służyły również do prowadzenia działalności gospodarczej przez Wnioskodawcę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00