Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 19.04.2011, sygn. ILPP4/443-154/11-2/EWW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/443-154/11-2/EWW

Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania preferencyjnej stawki VAT w wysokości 5% dla druku i oprawy książek oraz czasopism specjalistycznych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki reprezentowanej przez pełnomocnika, przedstawione we wniosku z dnia 20 stycznia 2011 r. (data wpływu 24 stycznia 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania preferencyjnej stawki VAT w wysokości 5% dla druku i oprawy książek oraz czasopism specjalistycznych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 stycznia 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania preferencyjnej stawki VAT w wysokości 5% dla druku i oprawy książek oraz czasopism specjalistycznych.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest zarejestrowanym podatnikiem podatku VAT czynnym spółką jawną. Prowadzi działalność gospodarczą polegającą na m.in. drukowaniu i oprawianiu książek (PKWiU ex 22.11) i czasopism specjalistycznych (PKWiU ex 22.13) metodami poligraficznymi. Czynności te realizowane są na ogół z wykorzystaniem maszyn i materiałów należących do Podatnika, zdarza się jednak, że czasami korzysta on z usług podwykonawców, którzy wykonują całość lub część zamówienia. Z chwilą wydania książek kontrahentowi (wydawcy) Wnioskujący traci prawo własności do materiałów, z których książki i czasopisma zostały wykonane oraz do nowo wytworzonego produktu na kontrahenta wydawcę, zostaje przeniesione prawo do rozporządzania towarem jak właściciel. Wytworzone przez Podatnika książki oznaczone są symbolem ISBN, a czasopisma symbolem ISSN.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00