Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 07.03.2011, sygn. IBPBI/2/423-1763/10/CzP, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-1763/10/CzP
Czy w ramach umowy cash pooling Spółka jest zobowiązana do przygotowania dokumentacji podatkowej w zakresie cen transferowych, o której mowa w art. 9a Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 25 listopada 2010r. (data wpływu do tut. BKIP 06 grudnia 2010r.), uzupełnionym w dniu 24 lutego 2011r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia czy przepisy art. 9a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych mają zastosowanie do zawartej przez Spółkę umowy Cash pooling - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 06 grudnia 2010r. wpłynął do tut. BKIP wniosek Spółki o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia czy przepisy art. 9a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych mają zastosowanie do zawartej przez Spółkę umowy Cash pooling.
Wniosek nie spełniał wymogów formalnych, dlatego też pismem z dnia 17 lutego 2011r. znak: IBPBI/2/423-1763/10/CzP wezwano do ich uzupełnienia. Uzupełnienie wniosku wpłynęło do tut. BKIP 24 lutego 2011r.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
C. SA (zwana dalej Wnioskodawca) oraz polskie spółki powiązane wchodzące w skład grupy C. (zwane dalej Spółkami zawarły z A. Bank (zwany dalej "Bankiem") umowę cash pooling. Umowa ma na celu zwiększenie efektywności działalności gospodarczej prowadzonej przez Posiadaczy Rachunków poprzez zoptymalizowanie kosztów zaciągniętego kredytu i odpowiednie wykorzystanie sumy dziennych sald na rachunkach bankowych Posiadaczy Rachunków. Każdy z Posiadaczy Rachunków przystępując do Umowy zakłada, że uczestnictwo w Umowie przyczyni się do zmniejszenia obciążeń z tytułu odsetek od kredytu przyznanego przez Bank danemu Posiadaczowi Rachunku oraz pozwoli na uzyskanie większych przychodów z tytułu odsetek od środków zgromadzonych w Banku na rachunku bieżącym. Poniżej przedstawiony stan faktyczny opiera się na wybranych kluczowych fragmentach umowy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right