Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28.12.2011, sygn. ITPB3/423-524/11/PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-524/11/PS

Dotyczy możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej wartości inwestycji w obcych środkach trwałych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 19 września 2011 r. (data wpływu 10 października 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej inwestycji w obcym środku trwałym - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 października 2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej inwestycji w obcym środku trwałym.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka zajmuje się produkcją wyrobów tekstylnych. Prowadzi działalność handlową między innymi poprzez sklepy wynajmowane w centrach handlowych sprzedając odzież i akcesoria. Spółka nie posiada własnych lokali handlowych. W 2009 r. zawarła wieloletnie umowy najmu powierzchni handlowych. Przed przekazaniem do użytkowania pomieszczenia wymagały adaptacji na cele prowadzonej działalności handlowej. Zgodnie z postanowieniami umowy najmu (art. 6 ust. 2) lokal został przekazany w stanie surowym. Szczegółowy zakres prac niezbędnych do wykonania precyzuje umowa najmu, co jest charakterystyczne dla umów najmu w centrach handlowych. Własna aranżacja promuje markę, nadaje charakterystycznych cech lokalowi, wzbudza zainteresowanie klientów, co w efekcie przekłada się na wzrost sprzedaży i reklamę. Poniesione nakłady nie zostały Spółce zwrócone w jakiejkolwiek formie - zgodnie z art. 14 umowy najmu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00