Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.10.2011, sygn. ITPP2/443-1015/11/AD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-1015/11/AD

Prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktur za czynsz z tytułu dzierżawy nieruchomości.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 13 lipca 2011 r. (data wpływu 18 lipca 2011 r.), uzupełnionym w dniu 24 października 2011 r. (data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego za czynsz z tytułu dzierżawy jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 lipca 2011 r. złożono wniosek, uzupełniony w dniu 24 października 2011 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego za czynsz z tytułu dzierżawy.

W przedmiotowym wniosku oraz jego uzupełnieniu, przedstawiono następujący stan faktyczny.

W ramach transakcji pomiędzy Wnioskodawcą będącym Spółką (dalej: Spółka") a Spółką Akcyjną (dalej: Finansujący"), Finansujący udzielił Spółce finansowania w postaci leasingu finansowego portfela 28 nieruchomości zabudowanych supermarketami (dalej: nieruchomości"). Dla każdej z nieruchomości została zawarta odrębna umowa (dalej: umowa indywidualna") składająca się z umowy leasingu dotyczącej budynku (dalej: umowa leasingu") oraz umowy dzierżawy dotyczącej gruntu, na którym budynek został posadowiony (dalej: umowa dzierżawy"). Powyższe grunty stanowią własność finansującego, bądź są użytkowane przez niego na mocy przysługującego mu prawa użytkowania wieczystego tych gruntów. Wszystkie umowy indywidualne zostały sporządzone w tym samym dniu i na tych samych warunkach, w oparciu o wzór umowy dzierżawy gruntu oraz leasingu budynku (dalej: wzór umowy"). Poszczególne umowy indywidualne różnią się przedmiotami leasingu - nieruchomościami, które tymi umowami są objęte, ich wartością i w konsekwencji wysokością zobowiązań pieniężnych przewidzianych tymi umowami. Wzór umowy stanowi integralną część każdej umowy indywidualnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00