Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 19.09.2011, sygn. ITPP2/443-689/11/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-689/11/AK
miejsce świadczenia i opodatkowania, podstawy opodatkowania, momentu powstania obowiązku podatkowego oraz stawki właściwej dla czynności związanych z zawarciem kontraktu zamykającego.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 4 maja 2011 r. (data wpływu 18 maja 2011 r.), uzupełnionym w dniu 29 lipca 2011 r. (data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia i opodatkowania, podstawy opodatkowania, momentu powstania obowiązku podatkowego oraz stawki właściwej dla czynności związanych z zawarciem kontraktu zamykającego jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 maja 2011 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 29 lipca 2011 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia i opodatkowania, podstawy opodatkowania, momentu powstania obowiązku podatkowego oraz stawki właściwej dla czynności związanych z zawarciem kontraktu zamykającego.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny (zdarzenie przyszłe).
Spółka jest podmiotem zajmującym się produkcją i sprzedażą towarów, m.in. olejów roślinnych, margaryn itp. Ze względu na wahania na rynkach towarowych cen surowców niezbędnych do produkcji, Spółka stosuje rozwiązania chroniące ją przed powyższymi wahaniami, w szczególności są to kontrakty terminowe na zakup/sprzedaż towarów, m.in. rzepaku oraz oleju. Kontrakt terminowy jest instrumentem finansowym, który stanowi w swej istocie umowę między dwoma stronami, z których jedna zobowiązuje się dostarczyć, a druga przyjąć określony towar, w określonym momencie w przyszłości, po określonej cenie.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right