Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 18.07.2011, sygn. ITPP1/443-664/11/DM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-664/11/DM

Czy Wnioskodawca ma prawo zastosować zwolnienie przedmiotowe do świadczonych usług poradnictwa dietetycznego, zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia 2011 r. art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy o podatku od towarów i usług?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 6 maja 2011 r. (data wpływu 9 maja 2011 r.) uzupełniony w dniu 7 lipca 2011 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych czynności - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 maja 2011 r. został złożony wniosek uzupełniony w dniu 7 lipca 2011 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych czynności.

W złożonym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą, obejmującą udzielanie w ramach poszczególnych placówek sieci poradni dietetycznych, świadczeń zdrowotnych w zakresie dietetyki oferowanych przez osoby wykonujące inny zawód medyczny, o których mowa w art. 18d ust. 1 pkt 1 ustawy o zakładach opieki zdrowotnej (Dz. U. Nr 14, poz. 89, ze zm.), a więc osoby które legitymują się nabyciem fachowych kwalifikacji do udzielania świadczeń zdrowotnych w określonym zakresie lub w określonej dziedzinie medycyny. Osoby zatrudnione w placówkach sieci poradni dietetycznych legitymują się fachowymi kwalifikacjami do pracy w zawodzie dietetyka. Dla każdego pracownika placówki funkcjonującej w ramach sieci poradni dietetycznych wymagane jest ukończenie studiów licencjackich, wyższych lub podyplomowych z zakresu żywienia człowieka lub dietetyki. Dietetycy obecnie świadczący usługi poradnictwa dietetycznego w ramach sieci poradni dietetycznych są absolwentami studiów licencjackich, wyższych i podyplomowych na kierunkach takich jak technologia żywności i żywienie człowieka, nauk o zdrowiu czy dietetyka. Usługi świadczone w ramach prowadzonej działalności gospodarczej to usługi służące profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia. Usługi oferowane przez poradnie dietetyczne obejmują konsultacje i kuracje dietetyczne mające na celu:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00