Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 06.09.2011, sygn. ITPP1/443-800b/11/TS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-800b/11/TS

Opodatkowanie szkoleń w zakresie doskonalenia kompetencji zawodowych pracowników, dotyczących poszerzania znajomości przepisów ruchu drogowego, zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, techniki jazdy oraz ratownictwa medycznego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 2 czerwca 2011 r. (data wpływu 7 czerwca 2011 r.), uzupełnionym w dniu 5 września 2011 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług szkoleniowych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 czerwca 2011 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 5 września 2011 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia świadczonych usług szkoleniowych.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca m.in. prowadzi szkolenia z doskonalenia techniki jazdy oraz aktualizacji przepisów prawo o ruchu drogowym dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych na terenie całego kraju. Prowadzone są również szkolenia ze środków europejskich w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w zakresie doskonalenia kompetencji zawodowych pracowników, dotyczące poszerzania znajomości przepisów ruchu drogowego, zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, techniki jazdy oraz ratownictwa medycznego. Wnioskodawca wskazał, iż nie są to usługi kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego świadczone przez podmiot, który uzyskał akredytację w rozumieniu przepisów o systemie oświaty. Natomiast w uzupełnieniu wniosku dodano, iż Wnioskodawca nie jest podmiotem zarejestrowanym w Wydziale Oświaty UM w Szczecinie i brak jest przepisów prawa, które zobowiązują do prowadzenia wskazanych szkoleń. Szkolenia finansowane są ze środków EFS w 63,57%, natomiast pozostała część to wkład własny Wnioskodawcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00