Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10.06.2011, sygn. ITPP2/443-345/11/KT, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-345/11/KT
Obowiązek zwrotu kwoty podatku odliczonego przy zakupie samochodu w związku z przebudową powodującą zmianę kategorii na osobowy.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 3 marca 2011 r. (data wpływu 8 marca 2011 r.), uzupełnionym w dniu 31 maja 2011 r. (data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku zwrotu kwoty podatku odliczonego przy zakupie samochodu w związku z przebudową powodującą zmianę kategorii na osobowy jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 8 marca 2011 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 31 maja 2011 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku zwrotu kwoty podatku odliczonego przy zakupie samochodu w związku z przebudową powodującą zmianę kategorii na osobowy.
W przedmiotowym wniosku oraz jego uzupełnieniu, przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
W dniu 24 września 2009 r., na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej, nabył Pan samochód pięciomiejscowy Peugeot Partner Trendy N1, kategorii N1ciężarowy, co potwierdza wyciąg ze świadectwa homologacji. Ww. zakup został udokumentowany fakturą VAT z dnia 24 września 2009 r.. Jest Pan podatnikiem podatku od towarów i usług i dokonał odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu zakupu przedmiotowego samochodu. Niezwłocznie po jego nabyciu dokonał Pan przeróbki polegającej na wymontowaniu tylnej kanapy i przesunięciu kraty i przegrody bezpośrednio za siedzenie przednie kierowcy i pasażera, co zmniejszyło ilość miejsc do dwóch. W związku z tym wykonał badanie techniczne pojazdu, które zostało potwierdzone zaświadczeniem wydanym przez okręgową stację kontroli pojazdów, z którego wynika, że samochód spełnia wymagania przewidziane w art. 86 ust. 4 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług, czyli ma jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części przeznaczonej do przewozu ładunków trwałą przegrodą. W dowodzie rejestracyjnym znajduje się adnotacja o zmianie ilości miejsc na 2 oraz pieczątka VAT-1.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right