Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 08.06.2011, sygn. ITPB3/423-129/11/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-129/11/MK
Czy w przypadku dokonywania płatności z wykorzystywaniem własnego rachunku walutowego - dla celów prawidłowego wyliczenia różnic kursowych, należy stosować kurs średni NBP z ostatniego dnia poprzedzającego dzień zapłaty lub otrzymania płatności, w przypadku gdy nie dochodzi do sprzedaży lub kupna waluty? Czy jednak w takim przypadku należy stosować kurs kupna lub sprzedaży banku, w którym Spółka posiada konto walutowe?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa j.t. Dz. . z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 23 lutego 2011 r. (data wpływu 9 marca 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie sposobu rozliczenia podatkowych różnic kursowych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 9 marca 2011 r. wpłynął do tut. organu wniosek Spółki o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie sposobu rozliczenia podatkowych różnic kursowych.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca - Spółka z o.o. dokonuje transakcji z podmiotami zagranicznymi, z tytułu których dokonuje rozliczeń własnych zobowiązań cywilnoprawnych z wykorzystaniem własnego rachunku walutowego. Na własnym rachunku dewizowym Spółka posiada walutę obcą, którą ani nie odsprzedała ani wcześniej nie odkupiła z Banku.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right