Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 30.06.2011, sygn. ITPP1/443-568b/11/DM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-568b/11/DM

1. Jak w przyszłości Wnioskodawca będzie zobowiązany dokumentować oraz wykazywać w ewidencji prowadzonej dla celów podatku od towarów i usług sprzedaż złomu pozostającego po wykonaniu prac remontowych czy adaptacyjnych?
2. Jak w przyszłości Wnioskodawca będzie zobowiązany dokumentować oraz wykazywać w ewidencji prowadzonej dla celów podatku od towarów i usług dostawę złomu pochodzącego z rozbiórki budynku warsztatowego?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 18 kwietnia 2011 r. (data wpływu 20 kwietnia 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania zamierzonych dostaw złomu pochodzącego z rozbiórki budynku warsztatowego, jak również pozostającego po wykonaniu prac remontowych i adaptacyjnych - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 kwietnia 2011 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania zamierzonych dostaw złomu pochodzącego z rozbiórki budynku warsztatowego, jak również pozostającego po wykonaniu prac remontowych i adaptacyjnych.

W złożonym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca - spółka z o. o., jest podatnikiem VAT czynnym, zobowiązanym w zakresie podatku od towarów i usług do składania deklaracji miesięcznych. Od roku 2010 r. Wnioskodawca dokonuje remontu i adaptacji szeregu budynków których jest właścicielem. Aktualnie Wnioskodawca remontuje oraz modernizuje szereg budynków i budowli. Podczas remontu używa szereg elementów metalowych, przy których nabyciu Wnioskodawcy przysługuje prawo odliczania podatku naliczonego, wyszczególnionego w fakturach VAT dokumentujących nabycie wyżej wymienionych towarów, od podatku należnego za dany miesiąc rozliczeniowy. Po dokonanych remontach pozostają elementy metalowe, które traktowane są przez Wnioskodawcę jako złom metalowy i będą w przyszłości sprzedane dla firm dokonujących skupu złomu. Ponadto w miesiącu kwietniu 2011 r. Wnioskodawca rozpoczął rozbiórkę budynku warsztatowego wybudowanego w 1950 r., który posiada szereg elementów metalowych. Od roku 1993 r. do dnia rozpoczęcia przedmiotowej rozbiórki nie były w niniejszym budynku ponoszone przez Wnioskodawcę jakiekolwiek nakłady na jego rozbudowę, przebudowę czy też adaptację. Wartość początkowa budynku wynosi 69.435,73 zł, a dotychczasowe umorzenie 52.232,21 zł. Wnioskodawca spodziewa się, iż w wyniku rozbiórki zostanie odzyskane kilka ton złomu metalowego, który zostanie odsprzedany dla firmy prowadzącej skup metali.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00