Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 09.05.2011, sygn. ITPP1/443-210/11/TS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-210/11/TS

Zwolnienie od podatku usług medycyny pracy.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 7 lutego 2011 r. (data wpływu 11 lutego 2011 r.), uzupełnionym w dniu 5 maja 2011 r. (data wpływu 6 maja 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia usług medycyny pracy jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 lutego 2011 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 6 maja 2011 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia usług medycyny pracy.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Prowadzi Pani działalność gospodarczą w zakresie usług medycyny pracy, zakwalifikowaną w PKD 86.22.Z praktyka lekarska specjalistyczna. Na zlecenie przedsiębiorców przeprowadza Pani badania, na podstawie których orzeka o zdolności bądź o istnieniu przeciwwskazań do wykonywania pracy (przez kandydatów do pracy, pracowników) na wskazanym stanowisku pracy. Do celów wydania ostatecznego zaświadczenia o zdrowiu korzysta Pani z usług specjalistów (laryngolodzy, okuliści, laboratoria, RTG), którym wypłaca Pani wynagrodzenie za wykonane badania. Całą kwotą za badania obciążani są przedsiębiorcy, którym równocześnie wystawiane jest zaświadczenie o zdolności lub przeciwwskazaniach do pracy dla skierowanych osób na określonych stanowiskach pracy.

W uzupełnieniu wniosku wskazała Pani, iż działalność gospodarczą prowadzi jako osoba fizyczna, wpisana do rejestru przedsiębiorców w urzędzie miasta i w rejestrze prowadzonym przez izby lekarskie. Jest Pani lekarzem medycyny pracy. Lekarze laryngolodzy, wykonujący na Pani zlecenie badania specjalistyczne, prowadzą swoje gabinety lekarskie na takiej samej zasadzie jak Pani, natomiast badania okulistyczne, badania laboratoryjne oraz RTG wykonywane są w niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00