Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 20.04.2011, sygn. ITPP1/443-128/11/AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-128/11/AJ
Możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 26 stycznia 2011 r. (data wpływu 31 stycznia 2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia podmiotowego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 31 stycznia 2011 r. złożono wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia podmiotowego.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Posiada Pani certyfikat uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydany przez Ministra Finansów. W 2011 roku zamierza Pani rozpocząć działalność gospodarczą, polegającą na świadczeniu usług księgowych. Nie posiada Pani uprawnień doradcy podatkowego. Nie będzie świadczyć usług doradczych, co będzie wynikać wprost z umów zawartych z przyszłymi kontrahentami. Będzie Pani prowadziła księgi handlowe, podatkowe księgi przychodów i rozchodów, ewidencje przychodów, sporządzała listy wynagrodzeń, sprawozdania, deklaracje itp. na podstawie danych zawartych w przedstawionych przez kontrahenta dokumentach. Dokumenty dla urzędów i instytucji (np. urzędu skarbowego, GUS, ZUS, urzędu miasta, urzędu gminy i in.) będą podpisywane przez kontrahentów, z którymi zawrze Pani umowy. Sporządzanie tych dokumentów będzie miało charakter czysto techniczny, będzie Pani korzystała z programów komputerowych, które na podstawie zaksięgowanych dokumentów drukują deklaracje zestawienia, listy itp. Usługi, które zamierza Pani świadczyć są sklasyfikowane w Polskiej Klasyfikacji Działalności z 2007 r. w grupie 69.20.2 z doradztwem podatkowym. PKD nie jest dostatecznie szczegółowa, klasyfikuje w jednej grupie wykluczające się niekiedy usługi. Wskazuje Pani, iż bardziej szczegółowa jest Polska Klasyfikacja Wyrobów i Usług z 2008 r., która obowiązuje dla potrzeb podatku od towarów i usług od 1 stycznia 2011 r., gdzie usługi rachunkowo-księgowe mają inny symbol PKWiU niż usługi doradztwa podatkowego. Usługi rachunkowo-księgowe sklasyfikowano w PKWiU pod symbolem 69.20.2, a usługi doradztwa podatkowego 69.20.3.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right