Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 01.06.2011, sygn. ITPB1/415-245/11/WM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-245/11/WM
1. Czy z uwagi na konieczność zabezpieczenia źródła przychodu, jakim jest przedmiotowa nieruchomość zabudowana, wydatek poniesiony na spłatę byłego wspólnika będzie stanowił koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 22 ust. 1 ustawy w sytuacji, gdy w czasie trwania spółki nie wystąpił przyrost majątku spółki, którego źródłem byłyby przekazywane wcześniej opodatkowane dochody wspólników spółki, na powiększenie jej majątku?
2. W przypadku, gdy odpowiedź na pyt. 1 będzie pozytywna, to czy za dzień poniesienia kosztu należy uznać dzień dokonania spłaty na podstawie dowodu zapłaty?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 3 marca 2011 r. (data wpływu 4 marca 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty wypłaconej byłemu wspólnikowi spółki cywilnej tytułem spłaty związanej z podziałem majątku spółki - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4 marca 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty wypłaconej byłemu wspólnikowi spółki cywilnej tytułem spłaty związanej z podziałem majątku spółki.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
W dniu 21 grudnia 2000 r. Wnioskodawca zawarł umowę spółki cywilnej z byłą żoną, w celu prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie wynajmu lokali użytkowych. Na dzień zawarcia umowy spółki, żaden ze wspólników nie wniósł żadnych wkładów do spółki, oboje wspólnicy zobowiązali się tytułem wkładu do świadczenia usług na rzecz spółki.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right