Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 13.06.2011, sygn. ITPP1/443-414/11/DM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-414/11/DM

Czy obsługa ratownicza kąpielisk nadmorskich wykonywana na zlecenie urzędu gminy, jest zwolniona od podatku od towarów i usług?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 14 marca 2011 r. (data wpływu 18 marca 2011 r.) uzupełniony w dniu 10 czerwca 2011 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 marca 2011 r. został złożony wniosek uzupełniony w dniu 10 czerwca 2011 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług.

W złożonym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca zamierza przystąpić do przetargu ogłaszanego przez urząd gminy na obsługę ratowniczą kąpielisk nadmorskich (plaże miejskie). Obsługa ta polega na zatrudnieniu ratowników posiadających niezbędne kwalifikacje potwierdzone właściwym dokumentem, posiadaniu sprzętu ratowniczego i medycznego, zabezpieczeniu utrzymania łączności ze służbami ratowniczymi, posiadaniu łodzi motorowych i skuterów wodnych wyposażonych w sprzęt nurkowy, inne urządzenia niezbędne w akcji ratowniczej. Usługi powyższe sklasyfikowane są w PKD 86.90 E, jako pozostała działalność w zakresie opieki zdrowotnej gdzie indziej niesklasyfikowana, natomiast zgodnie z PKWiU w grupowaniu 86.90.19.0 pozostała działalność w zakresie opieki zdrowotnej, gdzie indziej niesklasyfikowana. Świadczone usługi są podobne do usług ratowników WOPR. Działalność gospodarcza prowadzona jest na podstawie zaświadczenia, wpisu do ewidencji działalności gospodarczej, Wnioskodawca posiada uprawnienia ratownika i na czas wykonania zlecenia będzie zatrudniał ratowników posiadających stosowne uprawnienia. Z uzupełnienia wniosku wynika, że Wnioskodawca posiadający uprawnienia ratownika WOPR, prowadzi zorganizowaną firmę ratowniczą. Ponadto zatrudnia osoby z uprawnieniami ratownika medycznego i ratownika WOPR, tj. spełnia wymogi ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Działalność Wnioskodawcy polega na zapewnieniu bezpieczeństwa osób przebywających na plaży i w wodzie, udzielaniu pierwszej pomocy medycznej na lądzie i w wodzie, Wnioskodawca przeprowadza wszystkie akcje stanu zagrożenia zdrowia i życia na lądzie i w wodzie i jest uprawniony do wykonywania czynności określonych w art. 14 ustawy Państwowym Ratownictwie Medycznym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00