Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 23.02.2011, sygn. ITPB2/415-1083/10/TJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB2/415-1083/10/TJ
50% koszty uzyskania przychodów.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. jedn. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 2 listopada 2010 r. (data wpływu 23 listopada 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodu jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 listopada 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodu.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca (Spółka z o.o.) jest firmą budowlano inżynieryjną świadczącą usługi w zakresie projektowania i realizacji budynków i budowli, oferującą kompleksowe rozwiązania dla przemysłu m.in. farmaceutycznego, biotechnologicznego, chemicznego, kosmetycznego oraz spożywczego. Zakres usług Spółki obejmuje: doradztwo, projektowanie, realizację, walidację oraz techniczne zarządzanie specjalistycznymi obiektami użytkowanymi we wskazanych branżach. Spółka specjalizuje się w inżynierii procesowej, logistyce, automatyce, technologii pomieszczeń czystych, systemach mediów jak również konstrukcji i architekturze, oferując zoptymalizowane, kompleksowe rozwiązania opracowywane przez zintegrowane zespoły projektowe.
Spółka zatrudnia na podstawie umów o pracę specjalistów inżynierów. Są oni twórcami zaawansowanych i niepowtarzalnych projektów budowlanych, stanowiących projekty specjalistycznych budowli wykorzystywanych m.in. w przemyśle farmaceutycznym, biotechnologicznym, chemicznym, kosmetycznym i spożywczym. Większość czasu pracy inżynierów jest wykorzystywana na opracowywanie projektów budowlanych. Pozostałą część czasu pracy pochłaniają przygotowania do tworzenia projektów, m.in. spotkania z klientami w celu ustalenia specjalistycznych wymogów jakie powinny spełniać projektowane budowle.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right