Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 07.04.2011, sygn. ITPB3/423-11a/11/DK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-11a/11/DK
Spółka wnosi o potwierdzenie, że Oddział, który ma być wniesiony do niej aportem przez E., stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz art. 2 pkt 27e ustawy o podatku od towarów i usług.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (j.t. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 28 grudnia 2010 r. (data wpływu 5 stycznia 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego uzupełnionym w dniu 4 kwietnia 2011 r. - dotyczącej ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w zakresie definicji zorganizowanej części przedsiębiorstwa jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 5 stycznia 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego - uzupełniony w dniu 4 kwietnia 2011 r. - w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie definicji zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe.
O. Sp. z o.o. (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) jest Spółką posiadającą siedzibę w Polsce, wchodzącą w skład Grupy P.. Spółka jest jednocześnie 100% spółką-córką E. Sp. z o.o. (dalej: E.). Rokiem podatkowym Spółki jest rok kalendarzowy.
W chwili obecnej w Grupie P., w skład której wchodzi już kilkadziesiąt podmiotów, przeprowadzana jest restrukturyzacja, w ramach której dojdzie do stworzenia grupy spółek specjalizujących się w określonych obszarach działalności gospodarczej. Dotychczas poszczególne spółki z Grupy P. prowadziły nierzadko działalność w różnych zakresach. Głównym celem restrukturyzacji jest poprawienie efektywności biznesowej Grupy P. oraz umożliwienie lepszej kontroli właścicielskiej poszczególnych segmentów działalności.