Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 19.01.2011, sygn. ITPB3/423-602/10/PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-602/10/PS
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej części wartości niematerialnej i prawnej (znaku towarowego).
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 12 października 2010 r. (data wpływu 2 listopada 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej części wartości niematerialnej i prawnej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 2 listopada 2010 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej części wartości niematerialnej i prawnej.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
W roku 2002 Spółka, działając w tym czasie pod nazwą S. b.c., wprowadziła do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych nabyty znak towarowy S. b.c. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, Spółka zakwalifikowała znak, jako wartość niematerialną i prawną i rozpoczęła dokonywanie odpisów amortyzacyjnych, które stanowiły koszt uzyskania przychodów. Podatkowy okres amortyzacji ustalono na 120 miesięcy. W roku 2010 spółka S. b.c. połączyła się ze spółką G. i zmieniła nazwę na GS.. Spółka nie dokonała zmiany rodzaju działalności kontynuując te, które prowadziły oddzielnie. W związku z tym, że Spółka zamierza zaprzestać posługiwania się znakiem towarowym, nie będzie on przynosił korzyści ekonomicznej i utraci swą przydatność gospodarczą. Po podjęciu takiej decyzji Spółka zamierza postawić znak w stan likwidacji i usunąć go z ewidencji odnosząc w koszty uzyskania przychodów niezamortyzowaną część w miesiącu spisania. Spółka posiada prawo ochronne na wymieniony znak w rozumieniu ustawy prawo własności przemysłowej. W związku z likwidacją Spółka zrzeknie się przysługującego jej prawa ochronnego.