Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 12.01.2011, sygn. ITPB3/423-570/10/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-570/10/AW

Czy na gruncie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Spółka będzie uprawniona do zaliczania do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od składników majątku (narzędzi/urządzeń), które na mocy zawartych umów o współpracę zostaną przekazane na czas produkcji określonych elementów kontrahentom Spółki?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zmianami) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zmianami) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 12 października 2010 r. (data wpływu 18 października 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczące podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od składników majątku (narzędzi/urządzeń) udostępnionych kontrahentom na podstawie umów o współpracę - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 października 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od składników majątku (narzędzi/urządzeń) udostępnionych kontrahentom na podstawie umów o współpracę.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny (zdarzenie przyszłe).

Wnioskodawca prowadzi działalność w zakresie produkcji odbiorników telewizyjnych LCD i modułów telewizyjnych (wyroby). Proces produkcyjny polega na montażu wyrobów z podzespołów zakupionych od kontrahentów jak i wytworzonych przez Spółkę. Typowy wyrób składa się z kilkudziesięciu do kilkuset elementów. Większość podzespołów ma charakter unikatowy i może być użyta tylko dla potrzeb produkcji konkretnego modelu telewizora lub modułu. Nie ma możliwości zakupienia tych podzespołów na rynku. Muszą być one produkowane przy użyciu nabywanych przez Spółkę specyficznych składników majątku, obejmujących głównie formy wtryskowe używane do produkcji elementów plastikowych lub metalowych takich jak ramki, podstawy backlight, holdery, standy, bezele.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00