Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 24.01.2011, sygn. ITPP1/443-1070b/10/DM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-1070b/10/DM
Opodatkowanie czynności z tytułu prowadzonej działalności agroturystycznej.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 27 października 2010 r. (data wpływu 3 listopada 2010 r.), uzupełnionym w dniu 6 grudnia 2010 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności z tytułu prowadzonej działalności agroturystycznej - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 3 listopada 2010 r. został złożony wniosek uzupełniony w dniu 6 grudnia 2010 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności z tytułu prowadzonej działalności agroturystycznej.
W złożonym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Jest Pan wspólnikiem spółki jawnej, zaś uzyskiwane ze spółki dochody rozlicza podatkiem liniowym. Jednocześnie prowadzi Pan gospodarstwo rolne. Działalność spółki w żaden sposób nie jest powiązana z prowadzoną działalnością rolniczą. W ramach prowadzonej działalności rolniczej, zamierza Pan wykonywać działalność agroturystyczną. W tym celu planuje Pan zarejestrować się w ewidencji gospodarstw agroturystycznych i wynajmować do 5 pokoi gościnnych osobom przebywającym na wypoczynku oraz osiągać dochody z wyżywienia tych osób. Wynajmowane pokoje znajdują się w budynkach mieszkalnych, położonych na terenach wiejskich w gospodarstwie rolnym. Dodatkowo w skład gospodarstwa rolnego wchodzi jezioro. Jezioro jest zarybione a Pan planuje udostępnić je wędkarzom, nie zamierza jednak pobierać opłat za korzystanie z jeziora. Opłaty będą pobierane za złowioną rybę według jej wagi, a zatem będzie Pan sprzedawał ryby złowione w jego jeziorze przez wędkarzy. Z uzupełnienia wniosku wynika, że z tytułu prowadzonej działalności rolniczej jest Pan rolnikiem ryczałtowym. Ryby złowione przez wędkarzy z udostępnionego im jeziora, wchodzącego w skład gospodarstwa rolnego, będą pochodziły z Pana hodowli. W sytuacji, gdy wędkarz nie złowi ryby nie będzie pobierana od niego żadna opłata. Według klasyfikacji PKWiU obowiązującej dla potrzeb podatku od towarów i usług zastosowanie znajdą następujące grupowania PKWiU 03.00.13.0 ryby żywe słodkowodne, z wyłączeniem hodowli, 03.00.15.0 Ryby żywe słodkowodne hodowlane, 46.23.10.0 Sprzedaż hurtowa żywych zwierząt, 47.00.15.0 Sprzedaż detaliczna skorupiaków i mięczaków.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right