Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18.06.2010, sygn. DD3/033/79/KDJ/08/PK-834, Minister Finansów, sygn. DD3/033/79/KDJ/08/PK-834

Czy pracodawca ma obowiązek potrącić podatek od świadczeń uzyskiwanych przez pracowników z tytułu posiadania kart abonamentowych?

Zmiana interpretacji indywidualnej

Na podstawie art. 14e § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r., Nr 8, poz. 60 z późn. zm.), Minister Finansów zmienia z urzędu interpretację indywidualną z dnia 12 października 2007 r., Nr IT PB1/415-276/07/BK, wydaną przez Dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy w imieniu Ministra Finansów, uznającą za prawidłowe stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 21 września 2007 r., złożonym w dniu 26 września 2007 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania wartości świadczeń zdrowotnych ponoszonych przez pracodawcę na rzecz pracowników, gdyż stwierdza jej nieprawidłowość.

UZASADNIENIE

Dnia 12 października 2007 r. Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając na podstawie § 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) - w imieniu Ministra Finansów, na wniosek złożony w dniu 26 września 2007 r., wydał interpretację indywidualną dotyczącą podatku dochodowego od osób fizycznych.

Ze stanu faktycznego przedstawionego we wniosku wynika, że Wnioskodawca zakupił dla części pracowników karty abonamentowe na dodatkowe usługi medyczne (obejmujące zakres szerszy niż świadczenia wynikające z prawa pracy), czyli m.in. usługi lekarza internisty, lekarzy specjalistów oraz niektóre badania laboratoryjne. Płatność została określona w umowie w sposób ryczałtowy, bez względu na to, czy pracownik skorzysta z usług medycznych, czy też nie, jednak wraz ze zmianą ilości osób uprawnionych do korzystania z usług kwota ta ulega zmianie (podpisywane są stosowne aneksy). Zakres dostępnych usług w ramach abonamentu jest różny dla poszczególnych pracowników i określa go posiadana przez pracownika karta abonamentowa. Nie można stwierdzić, czy pracownik korzystał z usług objętych abonamentem i w jakim zakresie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00