Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 18.11.2010, sygn. ILPP2/443-1333/10-4/MN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-1333/10-4/MN
Prawo do odliczenia podatku naliczonego przez Gminę w związku z realizacją inwestycji instalacji kolektorów słonecznych na dachach budynków użyteczności publicznej. Stawka podatku na roboty związane z wykonywaniem instalacji kolektorów słonecznych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 11 sierpnia 2010 r. (data wpływu 17 sierpnia 2010 r.) uzupełnionym pismem z dnia 27 października 2010 r. (data wpływu 29 października 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku oraz prawa do odliczenia przez Gminę podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji instalacji kolektorów słonecznych oraz urządzeń pomocniczych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 17 sierpnia 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku oraz prawa do odliczenia przez Gminę podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji instalacji kolektorów słonecznych oraz urządzeń pomocniczych. Wniosek uzupełniono pismem z dnia 27 października 2010 r. (data wpływu 29 października 2010 r.) o doprecyzowanie opisu zdarzenia przyszłego.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Gmina w ramach realizowanej inwestycji, która będzie dofinansowana z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska ma realizować inwestycję składającą się z zainstalowania kolektorów słonecznych na dachu w budynkach: Przedszkola, Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz urządzeń pomocniczych umieszczonych na parterze budynku w kotłowniach. Kolektory poprzez system mocowania będą z tym budynkiem związane. Energia cieplna wyprodukowana przez instalację solarną wykorzystywana będzie do podgrzewania wody oraz w ograniczonym zakresie do ogrzewania budynków. Budynki, w których będą zainstalowane solary wykorzystywane są w celu kształcenia i wychowania dzieci i młodzieży, w związku z tym służą do realizowania zadań oświatowych Gminy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right