Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 20.12.2010, sygn. ILPB1/415-1061/10-2/AGr, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/415-1061/10-2/AGr
Czy koszt zaniechanej inwestycji (wartość początkowa tj. cena zakupu + zapłacone odsetki bankowe + opłaty administracyjne poniesione przy uzyskaniu pozwolenia Starosty na rozbiórkę + wynagrodzenie pracowników pracujących przy rozbiórce) można odnieść w ciężar kosztów uzyskania przychodów w dacie fizycznej likwidacji czy może należałoby zwiększyć nimi wartość nowej planowanej na tej działce inwestycji? Czy odsetki bankowe zapłacone od kredytu inwestycyjnego po dacie likwidacji będą stanowiły koszt uzyskania przychodu?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 14 września 2010 r. (data wpływu 20 września 2010 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów zaniechanej inwestycji jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20 września 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów zaniechanej inwestycji.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca zakupił nieruchomość gruntową zabudowaną kilkoma budynkami w celu używania ich w działalności gospodarczej. Na ten cel został zaciągnięty kredyt inwestycyjny. Zakup nastąpił w formie aktu notarialnego.
W związku z tym, iż w akcie notarialnym określono całkowitą cenę zakupu bez podziału na cenę osobno dla gruntu (użytkowanie wieczyste) i osobno dla poszczególnych budynków, Zainteresowany wystąpił o wycenę rzeczoznawcy i na jej podstawie proporcjonalnie podzielono cenę zakupu wynikającą z aktu notarialnego. Tak określone więc kwoty stanowiły wartość początkową poszczególnych składników majątkowych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right