Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 05.11.2010, sygn. ILPP2/443-1278/10-2/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-1278/10-2/JK
Jaka stawka podatku VAT powinna być zastosowana z tytułu robót budowlano-montażowych związanych z przebudową i rozbudową budynku mieszkalno-usługowego?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 4 sierpnia 2010 r. (data wpływu 9 sierpnia 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 9 sierpnia 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
W 2008 roku wraz z kilkoma innymi osobami Wnioskodawca zakupił na współwłasność budynek hotelowo-gastronomiczny. Obiekt ten nie był użytkowany, a jego stan techniczny wymagał działań zabezpieczających i nie zezwalał na użytkowanie.
Obiekt składa się z dwóch dobudowanych do siebie budynków, które powiązane są ze sobą i stanowią integralną całość. Starsza przedwojenna część obiektu to budynek z dwiema kondygnacjami nadziemnymi wraz z poddaszem. Nowsza dobudowana część budynku z 1999 r. posiada dwie kondygnacje nadziemne wraz z niedokończonym poddaszem. Jest to budynek w stanie surowym bez dachu. Celem nabycia tego obiektu była jego przebudowa i rozbudowa, a po jej zakończeniu osiąganie przychodów z najmu mieszkań i powierzchni niemieszkalnej. Przebudowa polega na zmianie sposobu użytkowania budynku z funkcji hotelowo-gastronomicznej na funkcję mieszkalno-usługową. Rozbudowa polega na nadbudowie jednej kondygnacji wraz z poddaszem użytkowym w celu uzyskania dodatkowych pomieszczeń mieszkalnych. Przebudowa i rozbudowa doprowadzi do uzyskania następujących stref funkcjonalnych:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right