Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23.12.2010, sygn. ILPP3/443-180/09/10-S/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP3/443-180/09/10-S/JK

1. Czy badania prowadzone przez Wnioskodawcę mieszczą się w definicji pojęcia badanie naukowe i próbki do analiz do celów naukowych stosowanej na potrzeby rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego?
2. Czy w stosunku do alkoholu etylowego wykorzystywanego przez Wnioskodawcę istnieje konieczność sprawowania szczególnego nadzoru podatkowego oraz urzędowego sprawdzania pomieszczeń i urządzeń?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów - uwzględniając wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 14 lipca 2010 r., sygn. akt I SA/Wr 602/10 - stwierdza, że stanowisko Sp. z o.o. reprezentowanej przez doradcę podatkowego przedstawione we wniosku z dnia 18 listopada 2009 r. (data wpływu 20 listopada 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia alkoholu etylowego do badań naukowych jest:

  • prawidłowe w zakresie pytania pierwszego,
  • nieprawidłowe w zakresie pytania drugiego.

UZASADNIENIE

W dniu 20 listopada 2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia alkoholu etylowego do badań naukowych.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca, którego podstawowym przedmiotem działalności są badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie nauk przyrodniczych, technicznych, biotechnologii, analizy laboratoryjne oraz prace walidacyjne, wykonywane na zlecenie innych podmiotów oraz jako produkcja z zamiarem późniejszej sprzedaży, nabywa alkohol etylowy, który następnie w całości wykorzystuje w prowadzonych przez siebie badaniach.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00