Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 30.07.2010, sygn. ILPP1/443-492/10-2/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-492/10-2/AW

Czy prawidłowo wskazano metodę ustalania podatku naliczonego (przypadającego do odliczenia) w przypadku dokonywania przez podatnika czynności opodatkowanych, jak i niepodlegających opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Instytutu, przedstawione we wniosku z dnia 28 kwietnia 2010 r. (data wpływu: 4 maja 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 maja 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca realizuje projekt dofinansowywany w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Oś priorytetowa: Badania i rozwój nowoczesnych technologii, Działanie 1.1. Wsparcie badań naukowych dla budowy gospodarki opartej na wiedzy. Wnioskodawca w dniu x 2009 r. zawarł umowę na dofinansowanie projektu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego umowa o dofinansowanie projektu.

Głównym celem projektu jest poznanie i praktyczne wykorzystanie molekularnych mechanizmów integracji sygnałów narażenia organizmu na patogeny i szkodliwe czynniki środowiska, sterujące procesami odporności wrodzonej organizmu. Wnioskodawca jest zobligowany do sprzedaży części wyników badań, realizując obligatoryjny wskaźnik rezultatu projektu, który musi zostać osiągnięty po zakończeniu projektu w latach 2016-2018. Wskaźnikiem tym jest skomercjalizowanie wyników badań, rozumiane jako udostępnienie na zasadach rynkowych (odpłatnie) wyników uzyskanych w trakcie realizacji projektu. Sprzedaż będzie czynnością opodatkowaną podatkiem VAT w wysokości 22%.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00