Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 26.07.2010, sygn. ILPB2/415-557/10-2/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB2/415-557/10-2/JK

Czy za koszt uzyskania przychodu ze sprzedaży nieruchomości odziedziczonej po siostrze można uznać nakłady poniesione na nieruchomość przez Wnioskodawcę za życia siostry (bieżące wpłaty do spółdzielni mieszkaniowej, spłatę zadłużenia w spółdzielni)?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 2 kwietnia 2010 r. (data wpływu 29 kwietnia 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 kwietnia 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Przez kilka lat przed śmiercią starszej siostry Wnioskodawca ponosił koszty związane z wpłatami do Spółdzielni Mieszkaniowej jej zaległości związanych z utrzymaniem lokatorskiego mieszkania.

Siostra mieszkała samotnie, była osobą psychicznie chorą, otrzymywała bardzo niską rentę w związku z czym, aby się wyżywić płaciła do Spółdzielni Mieszkaniowej mniejszy czynsz niż był wymagany i popadła w długi, a w konsekwencji nie płaciła czynszu w ogóle.

Ponieważ siostra nie miała innej rodziny poza rodzeństwem i, że była schorowana było jasne, że po jej śmierci jedynymi osobami, które mogą otrzymać prawo do mieszkania lokatorskiego będzie rodzeństwo (czyli między innymi Zainteresowany).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00