Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 08.10.2010, sygn. ILPP2/443-1050/10-2/MR, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-1050/10-2/MR
Podatek od towarów i usług w zakresie prawidłowego wystawiania faktur wysyłanych za pośrednictwem faksu lub poczty elektronicznej lub udostępnionych na indywidualnych kontach użytkowników Serwisu oraz ustalenia momentu wprowadzenia ich do obrotu prawnego.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przedstawione we wniosku z dnia 6 lipca 2010 r. (data wpływu 9 lipca 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowego wystawiania faktur wysyłanych za pośrednictwem faksu lub poczty elektronicznej lub udostępnionych na indywidualnych kontach użytkowników Serwisu oraz ustalenia momentu wprowadzenia ich do obrotu prawnego jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 9 lipca 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowego wystawiania faktur wysyłanych za pośrednictwem faksu lub poczty elektronicznej lub udostępnionych na indywidualnych kontach użytkowników Serwisu oraz ustalenia momentu wprowadzenia ich do obrotu prawnego.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca wykonuje działalność polegającą na prowadzeniu internetowego serwisu społecznościowego (dalej Serwis).
Wnioskodawca dokonuje sprzedaży usług podlegających opodatkowaniu VAT, w związku z czym ciąży na nim obowiązek wystawiania faktur VAT. Wnioskodawca dokonuje również zakupu towarów i usług od kontrahentów krajowych, jak i zagranicznych. W efekcie Wnioskodawca otrzymuje faktury VAT dokumentujące te transakcje i na ich podstawie odlicza VAT naliczony. W przypadku wystąpienia okoliczności skutkujących obowiązkiem dokonania korekty VAT, Wnioskodawca wystawia i otrzymuje również faktury korygujące.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right