Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 10.09.2010, sygn. ILPP2/443-901/10-4/EWW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-901/10-4/EWW

1. Jaki kurs stosować do przeliczenia waluty obcej przy wystawieniu faktury wewnętrznej dotyczącej importu usług?
2. Czy jeśli Wnioskodawca wystawia fakturę wewnętrzną w dniu powstania u niego obowiązku podatkowego od importu usług, to przelicza ją według kursu średniego NBP na ostatni dzień roboczy poprzedzający dzień powstania obowiązku podatkowego, czyli w tym przypadku jest to kurs średni NBP na ostatni dzień roboczy poprzedzający dzień wystawienia faktury wewnętrznej?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 16 czerwca 2010 r. (data wpływu 21 czerwca 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie kursu przeliczenia waluty obcej - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 czerwca 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie kursu przeliczenia waluty obcej.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Zainteresowany prowadzi działalność gospodarczą w zakresie usług telewizji kablowej, tj. rozprowadza programy telewizyjne za pośrednictwem sieci kablowej. Aby mógł dokonać sprzedaży sygnału telewizji kablowej musi zakupić licencje na rozprowadzanie programów telewizyjnych od nadawców zagranicznych, co stwarza po jego stronie obowiązek podatkowy od importu usług. W świetle znowelizowanej ustawy o VAT, reguluje to art. 19 ust. 19, ust. 19a i ust. 19b.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00