Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 11.06.2010, sygn. ILPP2/443-414/10-2/AD, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-414/10-2/AD

Czy w związku z częściową odpłatnością pracowników za usługi takie jak: skierowania na wczasy, wycieczki, obozy, pobyty w sanatoriach, bilety wstępu na występy artystyczne i imprezy sportowo-rekreacyjne, które są nabywane ze środków ZFŚS, Wnioskodawca ma obowiązek opodatkowania tej czynności w części środków zwracanych przez pracowników na wyodrębnione konto ZFŚS czy też te usługi powinny być neutralne z punktu widzenia ustawy o podatku VAT?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki akcyjnej reprezentowanej przez Pełnomocnika, przedstawione we wniosku z dnia 5 marca 2010 r. (data wpływu 19 marca 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług nabywanych ze środków ZFŚS w części zwracanej przez pracowników jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 marca 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług nabywanych ze środków ZFŚS w części zwracanej przez pracowników.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca działając w oparciu o przepisy ustawy z dnia 4 marca 1994 r. o Zakładowym Funduszu Świadczeń Socjalnych (Dz. U. z 1996 r., Nr 70, poz. 335 ze zm.) oraz na mocy postanowień Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy, jest obowiązany tworzyć Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (dalej: ZFŚS). Zasady tworzenia i gospodarowania środkami funduszu socjalnego określa Regulamin ZFŚS. Ze środków ZFŚS jest finansowana działalność socjalna na rzecz pracowników i członków ich rodzin oraz byłych pracowników i ich rodzin w formie dofinansowania różnych form wypoczynku, takich jak: wczasy, wycieczki, obozy, pobyty w sanatoriach, bilety wstępu na występy artystyczne i imprezy sportowo-rekreacyjne (dalej: usługi wypoczynku).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00