Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 02.08.2010, sygn. ILPB3/423-392/10-3/GC, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-392/10-3/GC

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie opodatkowania wynagrodzenia wypłacanego na rzecz zagranicznego kontrahenta.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz.770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie opodatkowania wynagrodzenia wypłacanego na rzecz zagranicznego kontrahenta jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 04 maja 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie opodatkowania wynagrodzenia wypłacanego na rzecz zagranicznego kontrahenta.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący opis zdarzenia przyszłego.

Spółka zawarła z kontrahentem włoskim umowę faktoringu, na podstawie której podmiot ten, jako faktor, świadczy na rzecz Spółki usługi faktoringowe.

Przedmiotem umowy są wierzytelności własne Spółki (powstałe po stronie Spółki w wyniku Jej bieżącej działalności, tj. dostawy towarów i świadczenia usług), które w wyniku cesji są przenoszone na kontrahenta włoskiego. Spółka przekazuje również kontrahentowi kopie faktur oraz informacje o dłużnikach, tak aby ten mógł sprawnie dochodzić scedowanych na jego rzecz wierzytelności.

Zasadniczo, Spółka uzyskuje kwoty scedowanych wierzytelności od faktora dopiero po ich zapłacie na rzecz faktora przez dłużników.

W ramach umowy, oprócz samej cesji wierzytelności, kontrahent włoski wykonuje szereg innych czynności na rzecz Spółki, obejmujących w szczególności:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00