Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 12.05.2010, sygn. ILPP1/443-186/10-4/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-186/10-4/AK

Prawo do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu badawczego

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Uniwersytetu przedstawione we wniosku z dnia 9 lutego 2010 r. (data wpływu 19 lutego 2010 r.), uzupełnionym pismem z dnia 14 kwietnia 2010 r. (data wpływu 19 kwietnia 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT w związku z projektem badawczym jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 lutego 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT w związku z projektem badawczym. Przedmiotowy wniosek został uzupełniony w dniu 19 kwietnia 2010 r. o doprecyzowanie opisanego stanu faktycznego.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, lata 2007-2013, dla którego m. in. priorytet określono jako: Badania i rozwój nowoczesnych technologii, a poddziałanie jako projekt rozwojowy.

Zainteresowanie od wielu lat budzi możliwość wykorzystaniu grzybów z rodzaju Trichoderma jako mikroorganizmów wspomagających wzrost i chroniących rośliny przed czynnikami stresowymi, głównie organizmami chorobotwórczymi. Obecnie już w wielu państwach grzyby Trichoderma znajdują zastosowanie w rolnictwie, a także w przemyśle do produkcji enzymów. Ogromne zainteresowanie tymi grzybami spowodowane jest wszechstronnym ich działaniem, ponadto rosną szybko w hodowlach sztucznych i obficie produkują zarodniki konidialne, a także zwalczają szeroką gamę patogenów grzybowych, w tym ograniczają również występowanie trudnych do zwalczania chorób bakteryjnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00