Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 12.05.2010, sygn. ILPP1/443-185/10-4/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-185/10-4/AK
Prawo do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu badawczego
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Uniwersytetu przedstawione we wniosku z dnia 9 lutego 2010 r. (data wpływu 19 lutego 2010 r.), uzupełnionym pismem z dnia 14 kwietnia 2010 r. (data wpływu 19 kwietnia 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT w związku z projektem badawczym jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 19 lutego 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT w związku z projektem badawczym. Przedmiotowy wniosek został uzupełniony w dniu 19 kwietnia 2010 r. o doprecyzowanie opisanego stanu faktycznego.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Projekt jest wynikiem wspólnych działań siedmiu instytucji, które już w roku 2007 planowały powołanie obecnego konsorcjum badawczego, w celu koordynacji i konsolidacji badań krajowych laboratoriów badawczych zajmujących się biotransformacjami. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, lata 2007-2013, dla którego priorytet określono jako Badania i rozwój nowoczesnych technologii, a poddziałanie projektu określono jako rozwojowy.
Biotransformacja obecnie stanowi ważny element przemysłu farmaceutycznego i chemicznego. Zastosowanie biokatalizy jest w pełni konkurencyjne w stosunku do katalizy chemicznej i stanowi jeden z ważnych elementów Zielonej Chemii w ramach realizacji paradygmatu Zrównoważonego Rozwoju. Prace realizowane w ramach projektu będą prowadzone na kilku równoległych obszarach tematycznych. Prace z tego obszaru dostarczą wyników zarówno o charakterze poznawczym (opracowanie nowych modyfikacji strukturalnych cząsteczek) jak i z obszaru mogącego znaleźć zastosowanie w praktyce (metody rozdziału racematów na czyste enancjomery).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right