Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 30.04.2010, sygn. ILPB2/415-201/10-2/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB2/415-201/10-2/JK
Przychody z nieodpłatnych świadczeń.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. u. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. u. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przedstawione we wniosku z dnia 1 lutego 2010 r. (data wpływu 5 lutego 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów ze stosunku pracy jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 5 lutego 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów ze stosunku pracy.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Chcąc ułatwić swoim pracownikom godzenie obowiązków rodzica i pracownika, spółka (dalej jako Wnioskodawca) zorganizowała w jednym z pomieszczeń socjalnych zakładową placówkę opiekuńczą dla dzieci (dalej jako Klubik).
Zgodnie z regulaminem wewnętrznym spółki ze świadczeń Klubiku mogą korzystać pracownicy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę u Wnioskodawcy oraz w spółce powiązanej, niezależnie od rodzaju umowy o pracę oraz wymiaru czasu jej wykonywania.
Pierwszeństwo do korzystania z usługi mają matki zatrudnione w spółkach, w drugiej kolejności ojcowie, których partnerki są czynne zawodowo.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right