Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 15.04.2010, sygn. ILPB1/415-107/10-2/AGr, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/415-107/10-2/AGr
Jeżeli Wnioskodawca - spółka komandytowa otrzyma dywidendy z tytułu posiadanych udziałów w spółkach niemieckiej i amerykańskiej, to według jakich zasad powinny te dywidendy zostać opodatkowane u wspólników - osób fizycznych, rezydentów niemieckich?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. u. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. u. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 18 stycznia 2010 r. (data wpływu 21 stycznia 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dywidendy - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 21 stycznia 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dywidendy.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest spółką komandytową mającą siedzibę na terenie Polski. Wspólnikami Zainteresowanego są: komplementariusz - spółka z o.o. z siedzibą w Polsce, oraz trzy osoby fizyczne - komandytariusze, które są rezydentami Niemiec. Głównym przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest działalność edukacyjna w zakresie oprogramowania, działalność w zakresie oprogramowania, przetwarzania danych, działalność pozostała związana z informatyką. Wnioskodawca świadczy usługi w tym zakresie dla podmiotów krajowych, jak i zagranicznych.
Zainteresowany jako spółka komandytowa nie jest podatnikiem podatku dochodowego, lecz podatnikiem jest każdy wspóInik tej spółki indywidualnie. w związku z tym określenia wysokości przychodu, kosztów i dochodu do opodatkowania oraz należnego podatku dochodowego dokonuje się dla poszczególnych wspólników odrębnie. Przychody z udziału w Spółce u każdego wspólnika określa się proporcjonalnie do jego prawa w udziale w zysku, określonym w umowie spółki. Zasadę tą stosuje się odpowiednio do rozliczania kosztów uzyskania przychodów oraz wydatków nie stanowiących kosztów uzyskania przychodów.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right