Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15.04.2010, sygn. ILPP1/443-140/10-2/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-140/10-2/AK

Stawka podatku VAT na sprzedaż wyrobów z ciasta kruchego PKWiU 15.81.12

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 1 lutego 2010 r. (data wpływu 8 lutego 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 lutego 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest m. in. producentem wielu rodzajów ciastek o różnych smakach. Przy sprzedaży wyrobów Spółka, stosując się do przepisów art. 41 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (dalej: ustawa o VAT) nalicza podatek VAT w wysokości 22% oraz w przypadku kilku produktów zgodnie z art. 41 ust. 2 i załącznika nr 3 do ustawy o VAT stosuje stawkę obniżoną w wysokości 7%.

Spółka prowadzi również działalność wg PKD (2007) w zakresie 10.71.Z (produkcja pieczywa, produkcja świeżych wyrobów ciastkarskich i ciastek). Poprzez wdrożenie innowacyjnej technologii Spółka dokonała również zmiany klasyfikacji wyrobów ciastkarskich z ciasta kruchego, tj. ciastek herbatnikowych kruchych. Podklasa PKD 10.71.Z obejmuje produkcję wyrobów bez użycia konserwantów. W Spółce produkcja herbatników z ciasta kruchego opiera się na tradycyjnych recepturach, w skład których wchodzą zasadniczo 4 składniki (mąka, cukier, jaja i tłuszcz roślinny). Początkiem procesu produkcji herbatników jest połączenie wszystkich składników w mieszalniku. Powstałą w ten sposób masę formuje się w pożądany kształt, a następnie wypieka w piecu piekarniczym. W całym procesie produkcji herbatników kruchych nie są używane żadne środki konserwujące, a zachowanie świeżości gwarantują bardzo rygorystyczne warunki higieniczne, które panują w zakładzie. Zastosowanie najnowszych technologii zarówno podczas produkcji, jak i w czasie całego procesu pakowania sprawia, że wyroby zachowują optymalną świeżość w całym okresie ich przydatności do spożycia. Produkty Spółki odpowiadają zatem pod względem recepturowym wymaganiom stawianym wyrobom zaliczanych do podklasy 10.71.Z klasyfikacji PKD.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00