Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 15.04.2010, sygn. ILPP1/443-140/10-2/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-140/10-2/AK
Stawka podatku VAT na sprzedaż wyrobów z ciasta kruchego PKWiU 15.81.12
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 1 lutego 2010 r. (data wpływu 8 lutego 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 8 lutego 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest m. in. producentem wielu rodzajów ciastek o różnych smakach. Przy sprzedaży wyrobów Spółka, stosując się do przepisów art. 41 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (dalej: ustawa o VAT) nalicza podatek VAT w wysokości 22% oraz w przypadku kilku produktów zgodnie z art. 41 ust. 2 i załącznika nr 3 do ustawy o VAT stosuje stawkę obniżoną w wysokości 7%.
Spółka prowadzi również działalność wg PKD (2007) w zakresie 10.71.Z (produkcja pieczywa, produkcja świeżych wyrobów ciastkarskich i ciastek). Poprzez wdrożenie innowacyjnej technologii Spółka dokonała również zmiany klasyfikacji wyrobów ciastkarskich z ciasta kruchego, tj. ciastek herbatnikowych kruchych. Podklasa PKD 10.71.Z obejmuje produkcję wyrobów bez użycia konserwantów. W Spółce produkcja herbatników z ciasta kruchego opiera się na tradycyjnych recepturach, w skład których wchodzą zasadniczo 4 składniki (mąka, cukier, jaja i tłuszcz roślinny). Początkiem procesu produkcji herbatników jest połączenie wszystkich składników w mieszalniku. Powstałą w ten sposób masę formuje się w pożądany kształt, a następnie wypieka w piecu piekarniczym. W całym procesie produkcji herbatników kruchych nie są używane żadne środki konserwujące, a zachowanie świeżości gwarantują bardzo rygorystyczne warunki higieniczne, które panują w zakładzie. Zastosowanie najnowszych technologii zarówno podczas produkcji, jak i w czasie całego procesu pakowania sprawia, że wyroby zachowują optymalną świeżość w całym okresie ich przydatności do spożycia. Produkty Spółki odpowiadają zatem pod względem recepturowym wymaganiom stawianym wyrobom zaliczanych do podklasy 10.71.Z klasyfikacji PKD.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right