Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 26.03.2010, sygn. ILPP2/443-205/10-2/EWW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-205/10-2/EWW

1. Czy prawidłowe jest zastosowanie do kosztu transportu, który jest integralną częścią wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, stawki VAT 0%?
2. Czy obowiązek podatkowy, związany z kosztami transportu, powstał w dniu wystawienia faktury?
3. Czy wykazanie w deklaracji VAT-7 danej transakcji jako wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów jest prawidłowe?
4. Czy zastosowanie do przeliczenia usługi transportowej średniego kursu NBP danej waluty, z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wystawienia faktury, jest prawidłowe?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. u. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. u. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 8 lutego 2010 r. (data wpływu 10 lutego 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania kosztów transportu będących integralną częścią wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 lutego 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania kosztów transportu będących integralną częścią wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawczyni dokonała wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów. Transport towarów do kontrahenta unijnego zleciła polskiemu przewoźnikowi. Przed wykonaniem usługi przewoźnik wycenił ją, podając cenę w euro. Po wykonaniu usługi Zainteresowana otrzymała fakturę od przewoźnika, która opiewała na wartość wyrażoną w wycenie pomnożoną przez kurs z dnia załadunku wraz z podatkiem VAT 22%.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00