Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 23.11.2010, sygn. IPPP2/443-629/10-2/IG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-629/10-2/IG
Czy w przypadku zawierania transakcji terminowych (instrumentów pochodnych), na przykład typu FX SWAP i IRS, zabezpieczających własne ryzyko kursowe lub ryzyko stopy procentowej, Wnioskodawca występuje w charakterze podatnika VAT i czy ewentualne przychody lub koszty związane z tymi transakcjami powinny być uznane za kwoty należne z tytułu sprzedaży, o których mowa w art. 29 ust. 1 ustawy o VAT?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Banku przedstawione we wniosku z dnia 20 sierpnia 2010r. (data wpływu 25 sierpnia 2010r. ) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie występowania w charakterze podatnika VAT w przypadku zawierania transakcji terminowych (instrumentów pochodnych) typu FX SWAP i IRS zabezpieczających własne ryzyko kursowe lub ryzyko stopy procentowej i uznania kosztów związanych z tymi transakcjami jako kwot należnych z tytułu sprzedaży VAT - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25 sierpnia 2010r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie występowania w charakterze podatnika VAT w przypadku zawierania transakcji terminowych (instrumentów pochodnych) typu FX SWAP i IRS zabezpieczających własne ryzyko kursowe lub ryzyko stopy procentowej i uznania kosztów związanych z tymi transakcjami jako kwot należnych z tytułu sprzedaży VAT.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right