Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 14.12.2010, sygn. IPPP1-443-1080/10-2/BS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1-443-1080/10-2/BS
Dotyczy skutków podatkowych aportu przedsiębiorstwa.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007r. Nr 112, poz.770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 18.10.2010 r. (data wpływu 20.10.2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków podatkowych aportu przedsiębiorstwa jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20.10.2010 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków podatkowych aportu przedsiębiorstwa.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Sp. z o.o. (dalej Spółka lub Wnioskodawca) prowadzi działalność gospodarczą na rynku deweloperskim. W ramach swojej działalności Spółka nabyła prawo wieczystego użytkowania gruntu pod budowę (wspólnik wniósł to prawo aportem wraz ze znajdującym się na gruncie budynkiem, który został później wyburzony), posiada projekty budowlane i zamierza uzyskać niezbędne pozwolenia administracyjne, a następnie wybudować na gruncie kompleks biurowy, który zamierza w przyszłości zbyć (dalej Projekt). W przeszłości Spółka udzielała również pożyczek innemu podmiotowi.
Spółka jest zarejestrowanym podatnikiem VAT czynnym.
Obecnie Spółka posiada grunt przygotowany pod zabudowę i projekt architektoniczny, uzyskała zmianę decyzji o warunkach zabudowy oraz oczekuje na udzielenie pozwolenia na budowę.
W ramach reorganizacji swojej działalności Wnioskodawca planuje wnieść aportem całe przedsiębiorstwo do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej spółka z o.o.).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right