Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 29.12.2010, sygn. IPPP3/443-1038/10-2/SM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1038/10-2/SM
Zasady rozliczenia świadczonych przez Spółkę usług doradztwa prawnego.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 13.10.2010 r. (data wpływu 20.10.2010 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zasad rozliczenia świadczonych przez Spółkę usług - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20.10.2010 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zasad rozliczenia świadczonych przez Spółkę usług.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Sp. k. (dalej jako Wnioskodawca) jest spółką osobową prawa polskiego zorganizowaną w formie spółki komandytowej. Przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest działalność prawnicza oraz doradztwo podatkowe. Wnioskodawca jest zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług. Wnioskodawca jest także zarejestrowany dla potrzeb transakcji wewnątrzwspólnotowych tj. został mu nadany nr VAT UE.
Po 1 stycznia 2010 r. Wnioskodawca świadczy usługi doradztwa prawnego i inne podobne na rzecz podmiotów posiadających siedzibę w jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej. Kontrahenci są podmiotami prowadzącymi działalność gospodarczą, co potwierdzają dokumenty posiadane przez Wnioskodawcę, takie jak wypis z rejestru przedsiębiorców lub potwierdzenie prowadzenia działalności gospodarczej (w zależności od dokumentacji obowiązującej w państwie siedziby kontrahenta). Zdarza się, że kontrahenci nie są zarejestrowanymi podatnikami podatku od wartości dodanej. W konsekwencji nie figurują w systemie VIES (VAT Information Exchange System), który pozwala na weryfikację i potwierdzenie faktu zarejestrowania podatników dla potrzeb podatku od wartości dodanej w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right