Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 12.11.2010, sygn. IPPB5/423-618/10-3/MB, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-618/10-3/MB

Opodatkowanie wniesienia aportem zorganizowanej części przedsiębiorstwa do spółki kapitałowej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 10.09.2010 r. (data wpływu 20.09.2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie opodatkowania wniesienia aportem zorganizowanej części przedsiębiorstwa do spółki kapitałowej - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20.09.2010 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie opodatkowania wniesienia aportem zorganizowanej części przedsiębiorstwa do spółki kapitałowej. Dnia 04.11.2010 r. Wnioskodawca uzupełnił braki formalne złożonego wniosku.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Sp. z o.o. (dalej: Spółka lub S) jest podmiotem prowadzącym sprzedaż różnego rodzaju artykułów dziecięcych, w tym zabawek i ubrań za pośrednictwem sieci specjalistycznych sklepów.

Obecnie Spółka jest w trakcie reorganizacji jej struktury działalności biznesowej. W ramach zainicjowanej restrukturyzacji Spółka zamierza wyodrębnić w swojej strukturze organizacyjnej szeroko pojętą funkcję marketingową. Działalnością tą zajmie się utworzony i dedykowany w tym celu oddział Spółki (dalej Oddział) natomiast pozostałe funkcje biznesowe Spółki (pozostające poza zakresem funkcji przypisanych do Oddziału) - m.in. związane ze sprzedażą oferowanych przez S towarów oraz z zarządzaniem przypisanymi do tych funkcji aktywami - pozostaną w Spółce. Na podstawie uchwały Zarządu Spółki o utworzeniu Oddziału, ze struktury Spółki został wydzielony Oddział. Spółka dokonała jego formalnej rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym. Oddział dysponuje własną siedzibą tj. została zawarta odrębna umowa najmu dotycząca Oddziału. Oddział zatrudnia także kilkudziesięciu pracowników, bezpośrednio zaangażowanych w wykonywanie czynności związanych z funkcją marketingową jak i personel pomocniczy np. księgowa. Oddział ma hierarchiczną strukturę organizacyjną. Za działalność Oddziału odpowiedzialny jest jego Dyrektor. Dodatkowo w ramach wyodrębnienia do Oddziału zostaną przypisane wszystkie aktywa i zobowiązania, które dotyczą jego działalności.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00