Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24.09.2010, sygn. IPPP2/443-453/10-2/MM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-453/10-2/MM

Ustalenie właściwych cen transakcji w relacjach pomiędzy podmiotami powiązanymi w ramach podatkowej grupy kapitałowej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 25.06.2010r. (data wpływu 29.06.2010r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia właściwych cen dotyczących transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29.06.2010r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia właściwych cen dotyczących transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Sp. z o.o. (dalej: jako Spółka) jest podmiotem świadczącym usługi najmu / podnajmu powierzchni biurowych we własnych lub wynajmowanych nieruchomościach, które są wykorzystywane przez klientów Spółki do celów prowadzonej działalności (dalej: jako Usługi).

Głównym odbiorcą Usług jest Bank, który jest 100% udziałowcem w Spółce. Spółkę i Bank łączą rozliczne stosunki biznesowe, z których większość ukonstytuowana jest stosownymi umowami, m.in. umową generalną o współpracy w zakresie projektu rozbudowy sieci detalicznej Banku. W ciągu najbliższych miesięcy Spółka i Bank planują utworzenie podatkowej grupy kapitałowej (dalej jako PGK) zgodnie z art. 1a ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, będącej naturalną konsekwencją zacieśniającej się współpracy obu podmiotów. Utworzenie PGK pozwoli obu podmiotom na optymalizację w zakresie zarządzania kosztami w ramach spójnej struktury i przyczyni się do znaczących oszczędności zarówno po stronie Spółki, jak i po stronie Banku. Będzie to kolejna umowa, która w znaczeniu biznesowym umocni stosunki gospodarcze pomiędzy Spółką a Bankiem.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00