Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 15.07.2010, sygn. IPPB3/423-198/10-2/MS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-198/10-2/MS
2. Czy w przypadku otrzymania przez Spółkę w drodze wkładu niepieniężnego innych zbywalnych składników majątkowych wchodzących w skład przedsiębiorstwa/ zorganizowanej części przedsiębiorstwa, tj. składników, które zarówno w spółce wnoszącej aport nie spełniały przesłanek pozwalających na wprowadzenie ich do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, jak i nie spełnią ich po transakcji po stronie Wnioskodawcy (mogą to być przykładowo: towary handlowe, zapasy), wartość początkową takich składników majątkowych stanowić będzie w księgach Spółki suma ich wartości rynkowej, w przypadku powstania dodatniej wartości firmy w wyniku aportu?
4. Jak będzie należało określić dochód do opodatkowania w przypadku przyszłej sprzedaży przez Spółkę składników majątkowych stanowiących elementy przedsiębiorstwa/ zorganizowanej części przedsiębiorstwa, otrzymane tytułem wkładu niepieniężnego, które nie zostaną wprowadzone do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Wnioskodawcy (tj. składników majątku obrotowego), a w szczególności jak będzie należało ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów na moment ich sprzedaży?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 14.04.2010 r. (data wpływu 20.04.2010 r.), uzupełnionym w dniu 23 czerwca oraz w dniu 08 lipca 2010r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zasady ustalania wartości początkowej składników majątkowych wchodzących w skład wkładu niepieniężnego stanowiących majątek obrotowy zarówno u wnoszącego aport jak i u Spółki oraz kosztów uzyskania przychodów w momencie ich zbycia (pytanie 2 i 4)