Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 08.07.2010, sygn. IPPP3/443-349/10-2/KT, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-349/10-2/KT

Dotyczy możliwości zastosowania stawki 0% dla świadczonej usługi transportowej w odniesieniu do kwoty wynikającej z wystawionej faktury VAT, pomimo, iż kwota ta jest wyższa, niż wliczona do podstawy opodatkowania wartość usługi wynikająca z dokumentu celnego. Jeżeli Spółka wystawi fakturę na kwotę wyższą, niż wartość usługi potwierdzona dokumentem celnym, różnicę winna opodatkować podstawową stawką podatku VAT w wysokości 22%.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz.U. z 2005r., Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2007r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 07.04.2010r. (data wpływu 12.04.2010r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowego udokumentowania prawa do zastosowania stawki 0% dla świadczonej usługi transportowej - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12.04.2010r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowego udokumentowania prawa do zastosowania stawki 0% dla świadczonej usługi transportowej.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Spółka jest przewoźnikiem ładunków w transporcie kolejowym krajowym i międzynarodowym. W ramach prowadzonej działalności Spółka świadczy m.in. usługi polegające na przywozie do Polski towarów importowanych przez zlecającego usługę transportową (kontrahenta krajowego).

Transport odbywa się z miejsca nadania poza terytorium Wspólnoty (z kraju trzeciego) do miejsca przeznaczenia w Polsce. Kolej kraju nadania wystawia międzynarodowy list przewozowy stanowiący potwierdzenie zawarcia umowy przewozu. Wskazany list określa m.in. trasę przewozu przesyłki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00