Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23.06.2010, sygn. IPPB3/423-145/10-2/JG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-145/10-2/JG

Czy wydatki na nabycie usług Doradcy, świadczonych w opisanym powyżej stanie faktycznym stanowić będzie koszt uzyskania przychodów?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 15 marca 2010 r. (data wpływu 23 marca 2010 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów dotyczących wydatków na nabycie usług Doradcy jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 marca 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów dotyczących wydatków na nabycie usług Doradcy.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest podmiotem prowadzącym sieć kawiarni. W 2008 r. wnioskodawca zawarł z podmiotem A (dalej: Wynajmujący):

  1. umowę najmu, przedmiotem której był najem przez wnioskodawcę lokalu użytkowego, zlokalizowanego na dwóch kondygnacjach budynku (dalej zwany Lokalem). Lokal miał być wykorzystywany na potrzeby działalności gospodarczej wnioskodawcy prowadzenie kawiarni. Przekazanie Lokalu do dyspozycji wnioskodawcy zaplanowano na rok 2010, po zakończeniu prac budowlanych prowadzonych przez Wynajmującego jako inwestora. Po przekazaniu Lokalu wnioskodawca miał wykonać prace i nakłady w celu przystosowania Lokalu na potrzeby własnej działalności. Ustalono czynsz oraz dodatkowo inne płatności umowne, np. opłatę serwisową. Istotnym elementem stosunku prawnego łączącego strony był fakt, że Wynajmujący prowadził inwestycję (roboty budowlane) w budynku związaną z jego przebudową i modernizacją (wykonywane pod nadzorem konserwatora zabytków), a w związku z czym w chwili zawierania umowy najmu nie była znana ostateczna powierzchnia i rozplanowanie wynajmowanego Lokalu.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00