Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 28.06.2010, sygn. IPPB1/415-347/10-2/ES, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/415-347/10-2/ES
ustalenie przez akcjonariusza przychodu z udziału w spółce komandytowo-akcyjnej oraz możliwości zastosowania opodatkowania 19 % podatkiem liniowym dywidendy otrzymanej przez udziałowca spółki komandytowo-akcyjnej.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 13.04.2010 r. (data wpływu 15.04.2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie:
- ustalenia źródła przychodów oraz możliwości opodatkowania podatkiem liniowym jest prawidłowe,
- momentu uzyskania przychodu jest - nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 15.04.2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia przez akcjonariusza przychodu z udziału w spółce komandytowo-akcyjnej oraz możliwości zastosowania opodatkowania 19 % podatkiem liniowym dywidendy otrzymanej przez udziałowca spółki komandytowo-akcyjnej.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca zamierza zostać w przyszłości akcjonariuszem spółek komandytowo-akcyjnych. Dla celów niniejszego wniosku należy przyjąć, że umowy spółek, których akcjonariuszem ma być Wnioskodawca, dopuszczają wypłatę dywidendy na rzecz akcjonariuszy (w tym Wnioskodawcy) i w przyszłości do takiej wypłaty dojdzie.
Niezależnie od powyższego, Wnioskodawca prowadzi indywidualną działalność gospodarczą, na podstawie wpisu do Ewidencji Działalności Gospodarczej. W przyszłości może być również wspólnikiem w spółkach osobowych innego rodzaju - jawnej lub komandytowej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right