Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 17.05.2010, sygn. IPPP2/443-185/10-2/AO, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-185/10-2/AO
Dot. prawa do skorygowania wystawionej wcześniej faktury wewnętrznej VAT poprzez wystawienie wewnętrznej faktury korygującej VAT i czy wewnętrzna faktura korygująca VAT może obniżyć podatek należny VAT w rozliczeniu za miesiąc, w którym zostanie wystawiona oraz czy Podatnikowi przysługuje prawo do obniżenia podatku należnego na podstawie zbiorczej wewnętrznej faktury korygującej
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 29 marca 2010r. (data wpływu 31 marca 2010r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do skorygowania wystawionej wcześniej faktury wewnętrznej VAT oraz prawa do obniżenia podatku należnego na podstawie zbiorczej wewnętrznej faktury korygującej - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 31 marca 2010r. do tut. Organu wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do skorygowania wystawionej wcześniej faktury wewnętrznej VAT oraz prawa do obniżenia podatku należnego na podstawie zbiorczej wewnętrznej faktury korygującej.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Spółka (Podatnik) jest spółką, która w ramach prowadzonej działalności dokonuje różnych transakcji, w związku z którymi ma obowiązek wystawiania faktur wewnętrznych, w których wykazuje podatek należny VAT. W trakcie przeprowadzania w Spółce kontroli wewnętrznej okazało się, że niektóre z czynności nie powinny podlegać opodatkowaniu VAT, co w konsekwencji oznacza, że nie powinny być one ujmowane na fakturze wewnętrznej VAT, a podatek należny VAT wykazany na tych fakturach nie powinien być naliczany.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right