Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 02.04.2010, sygn. IPPB5/423-17/10-3/IŚ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-17/10-3/IŚ
możliwość uwzględnienia w rachunku podatkowym różnic kursowych wynikających umownych przeliczeń przy zakupie sprzętu chłodniczego, w sytuacji gdy stosowana jest tzw. podatkowa metoda ustalania różnic kursowych
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 04.01.2010 r. (data wpływu 07.01.2010 r.), uzupełnionym pismem z dnia 22.03.2010 r. (data wpływu 26.03.2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości uwzględnienia w rachunku podatkowym różnic kursowych wynikających umownych przeliczeń przy zakupie sprzętu chłodniczego, w sytuacji gdy stosowana jest tzw. podatkowa metoda ustalania różnic kursowych jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 07.01.2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości uwzględnienia w rachunku podatkowym różnic kursowych wynikających umownych przeliczeń przy zakupie sprzętu chłodniczego, w sytuacji gdy Spółka stosuje tzw. podatkową metodę ustalania różnic kursowych.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Spółka - Wnioskodawca (dalej: Spółka) zajmuje się produkcją dystrybucją i sprzedażą napojów bezalkoholowych, soków owocowych i warzywnych, wód oraz nektarów opatrzonych zastrzeżonymi znakami towarowymi.
Spółka nabywa różnego rodzaju sprzęt chłodniczy (lodówki) w celu umożliwienia klientom nabycia napojów schłodzonych oraz zwiększenia sprzedaży produktów Spółki. Sprzęt chłodniczy z reguły nabywany jest od jednego dostawcy, który prowadzi działalność w wielu krajach, m.in. w Polsce. Zwykle Spółka nabywa lodówki od dostawcy polskiego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right