Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 05.05.2010, sygn. IPPP1-443-257/10-4/MP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1-443-257/10-4/MP
Jeśli świadczone przez Wnioskodawcę usługi Food PrintTM stanowią Usługi w zakresie ochrony zdrowia ludzkiego pozostałe, gdzie indziej niesklasyfikowane, mieszczą się zgodnie z PKWiU w grupowaniu 85.14.18-00.00, wówczas korzystają one ze zwolnienia od podatku na podstawie przepisu art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT, z związku z pozycją 9 załącznika nr 4 do ustawy o VAT.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 03.03.2010 r. (data wpływu 05.03.2010 r.), uzupełnionym w dniu 22.04.2010 r. na wezwanie tut. organu z dnia 16.04.2010 r. (doręczone w dniu 20.04.2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla świadczonych usług Food PrintTM - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 05.03.2010 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla świadczonych usług Food PrintTM
Przedmiotowy wniosek uzupełniony został w dniu 22.04.2010 r. (data wpływu 23.04.2010 r.)
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Spółka cywilna (zwana dalej Spółką) z siedzibą w W. posługująca się numerem NIP: ......., prowadziła głównie działalność w zakresie dostawy testów autoimmunologicznych. Są to testy do samodzielnego użycia, dzięki którym, wykonujący test może otrzymać szybką wiarygodną informację o nietolerancji pokarmowej. Uzyskanie takiej informacji pozwala odstawić pokarmy negatywnie wpływające na samopoczucie/dolegliwości pacjenta. Tego rodzaju produkty, Spółka sprzedawała/je w Polsce jako swoistego rodzaju wyrób medyczny, z zastosowaniem stawki obniżonej podatku VAT w wysokości 7%. Spółka rozwija swoją działalność w Polsce, wskutek czego, stała się licencjonowanym i wyłącznym dystrybutorem C, (CNS) z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Współpraca zaowocowała rozszerzeniem zakresu działalności Spółki, dzięki czemu Spółka obecnie nie tylko dostarcza towar ( test) ale również świadczy usługi. Ostatnio wprowadziła do zakresu swojej działalności nowy rodzaj usługi zwanej dalej projektem Food PrintTM. Food PrintTM jest laboratoryjnym testem który precyzyjnie mierzy poziom przeciwciał lgG specyficznych dla określonych pokarmów. Materiałem potrzebnym do przeprowadzenia testu w ramach projektu Food PrintTM jest niewielka próbka krwi pobrana z opuszka palca pacjenta do specjalnej probówki dołączonej do zestawu. Do zestawu dołączona jest też szczegółowa instrukcja pobrania krwi oraz instrukcja dalszego postępowania. Pacjent sam pobiera krew, a następnie zgodnie z instrukcją przekazuje do Spółki w specjalnej probówce pobrany materiał do analizy. Spółka przyjmując pobrany materiał następnie go ewidencjonuje, odpowiednio identyfikuje (opis pacjenta dane pacjenta itp.), a następnie przesyła go w bezpieczny sposób do Wielkiej Brytanii do CNS. W dalszej kolejności w CNS już w warunkach laboratoryjnych przesłana przez Spółkę próbka krwi (dostarczona przez pacjenta) jest rozcieńczana, a następnie nanoszona na szklaną płytkę, na której nadrukowane są starannie przygotowane ekstrakty pokarmowe. Jeżeli we krwi pacjenta znajdują się przeciwciała lgG skierowane przeciwko antygenom badanych produktów, są one wykrywane przy użyciu wysoce precyzyjnego skanera. Dane opracowywane są przez CNS komputerowo przy użyciu specjalnego oprogramowania Food Print TM, a wyniki są przedstawiane w formie wydruku.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right