Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 09.12.2010, sygn. IBPP1/443-910/10/ES, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP1/443-910/10/ES

wysokość stawki podatku dla usługi zwiedzania kopalni

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 20 września 2010r. (data wpływu 24 września 2010r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wysokości stawki podatku dla usługi zwiedzania kopalni - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 września 2010r. wpłynął ww. wniosek z dnia 20 września 2010r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wysokości stawki podatku dla usługi zwiedzania kopalni.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca - Kopalnia (zwana dalej: Spółką) świadczy usługi polegające na zwiedzaniu trasy turystycznej zlokalizowanej w kopalni (dalej: usługa zwiedzania kopalni). Z usługi, o której mowa w zdaniu poprzednim, korzystają zarówno pojedyncze osoby fizyczne jak i grupy zorganizowane (np. wycieczki). W przypadku gotowości zwiedzania kopalni przez turystów indywidualnych, są oni wpuszczani do podziemnej części kopalni dopiero gdy zbierze się większa liczba osób. Wówczas następuje organizacja" (formowanie) tzw. tury, i wspólnie zwiedzanie kopalni.

W każdym z ww. przypadków zwiedzanie obowiązkowo odbywa się w asyście przewodnika (nie istnieje możliwość przebycia trasy podziemnej bez przewodnika). Rolą przewodnika, poza przekazywaniem informacji na temat zwiedzanej kopalni, jest także czuwanie nad bezpieczeństwem turystów będących członkami przydzielonej mu grupy (np. poprzez eliminowanie ryzyka zagubienia się w kopalni), zapewnienie sprawnego zwiedzania, czuwanie nad zwiedzanymi przez grupę eksponatami/obiektami (np. rzeźbami, makietami itp.). Wymóg zwiedzania kopalni wraz z przewodnikiem wskazany został w sformułowanych przez Spółkę przepisach porządkowych dla zwiedzających (turystów), co do których respektowania obowiązana jest każda osoba.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00